Olyan magyar vállalkozások jelentkezését várja a Climate-KIC inkubációs programja, amelyek a klímaváltozás kihívásaira keresik a megoldást. A 115 ezer euró összdíjazású programban kiválasztott legígéretesebb ötlet 40 ezer euró vissza nem térítendő támogatást kap. A programra február 28-ig lehet jelentkezni.
A fogyasztók világszerte egyre érzékenyebbek a környezeti problémákra és egyre többen vannak, akik ökológiai lábnyomukat környezetbarát termékek vásárlásával próbálják csökkenteni. Világszerte az Y generáció 81 százaléka gondolja úgy, hogy az üzleti vállalkozásoknak fontos szerepet kell játszani a fenntartható fejlesztési célok elérésében.
Folyamatosan növekszik azon nagyvállalatok száma, amelyek a hagyományos termékekkel szemben egyre több olyan terméket gyártanak, amelyek kevésbé károsak a környezetre, és egyre többen építik be marketingstartégiájukba is a környezetvédelmet. Ezért is törekszik arra egyre több vállalat, hogy a jövő azon startupjaiba invesztáljon, amelyek a klímaváltozás kihívásaira keresik a megoldást.
A jövő innovátorait keresi akcelerátor programjába a Climate-KIC, amely 2010 óta működteti Európa legnagyobb és legsikeresebb greentech inkubációs programját, több mint 12 helyszínen a kontinensen. Az elmúlt években a programba bekerült startupok összesen 450 millió eurónyi külső forrást szereztek.
A Climate-KIC ezúttal olyan magyar startup-ötleteket vár, amelyek célja, hogy technológiai és üzleti megoldásokat találjanak a klímaváltozás kihívásaira. A programban kiválasztott csapatok összesen 115 ezer euró támogatást kapnak, a legígéretesebb ötlet 40 ezer euró, a további kiválasztott csapatok kisebb összegű, vissza nem térítendő támogatást kaphatnak.
A program keretében kiválasztott startupok az anyagi finanszírozás mellett szakmai és üzleti támogatással is fejleszthetik vállalatukat. A háromlépcsős inkubációs program segít kialakítani az üzleti modellt, megismerni a piac működését és felkészít a befektetők megkeresésére is.
A program bármilyen fázisban lévő startupok jelentkezését várja. A tapasztalatok szerint a leggyakrabban ötletfázisban lévő csapatok jelentkeznek a közösséghez, de előfordul olyan startup is, amelynek már van prototípusa vagy kész üzleti terve. Az anyagi támogatás mellett nagyon fontos a stratégiai tanácsadás, hiszen sokan nem tudják, hogy olyan ötlettel rendelkeznek, amely a hagyományos megoldásokhoz képest energiahatékonyabb, víztakarékosabb, kevesebb hulladékot termel vagy kisebb a károsanyag-kibocsátása.
A Climate-KIC akcelerátor programjába eddig Európában több mint ezer, Magyarországon pedig több mint száz inkubált startup vett részt. A program keretében hazánkban 500 ezer euró támogatást osztottak szét és több mint 620 órát fordítottak a résztvevő startupok mentorálására.
A startupok 2018. február 28-ig jelentkezhetnek az akcelerátor programra. Jelentkezés és további információ: ITT.