Az InsurTech vállalatok komoly fenyegetést jelentenek a már piacon lévő biztosítók számára, állítja a Roland Berger tanulmánya.

Valós veszélyt jelentenek az innovatív és agilis InsurTech cégek a meglévő biztosítókra? Melyek azok az üzleti modellek, amelyeket az újonnan érkező cégek sikeresen alkalmaznak? A Roland Berger 250 InsurTech céget vizsgált meg világszerte – írja a Biztosítási Szemle.

 „A startup vállalkozások tömeges megjelenése egy iparágban azt jelzi, hogy kiaknázatlan lehetőségek rejlenek az értékláncban. Tavaly több mint 600 millió dollárt fektettek be InsurTech vállalkozásokba világszerte, és ez az összeg növekedni fog” – mondta Schannen Frigyes, a Roland Berger magyarországi ügyvezetője.

Az innovatív InsurTech cégek ugyanazokkal az ügyekkel foglalkoznak, mint a biztosítók, de nyitottabbak a fejlesztési lehetőségekre. Azon startupok, amelyek mesterséges intelligenciával, okos érzékelőkkel és adatelemzéssel dolgoznak, hatalmas lehetőséggel rendelkeznek ahhoz, hogy teljesen átalakítsák a hagyományos biztosítási térképet.

A tanulmány szerzői megállapítják, hogy a biztosítók számára itt az ideje a saját szervezetükre szabott digitalizációs stratégia kifejlesztésének és alkalmazásának.

“A biztosítóknak komolyan kell venniük  a digitalizáció kérdését. Hiszünk abban, hogy az InsurTech cégek komoly potenciált jelentenek a biztosítási iparág számára, ugyanakkor ezek a startup vállalkozások komoly fenyegetést is jelenthetnek” – mondta Schannen Frigyes.