A hétvége előtt a fiatal vállalkozásoké volt a Planet 2021 Budapest színpada, 20-25 startup mutatkozott be a Hungexpón – mondta a rendezvény szervezéséért felelős kormánybiztos, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) államtitkára.

Joó István hangsúlyozta, hogy a startupok belföldi közössége erős, és számíthatnak a kormány segítségére, beleértve a KKM támogatásait. A magyar vállalkozók környezetipari újításaik ötletesek, nemzetközi szinten is versenyképesek – tette hozzá.

A Kék Bolygó Alapítvány standján olyan környezeti fenntarthatósági hatást kiváltó és innovatív mindennapi megoldásokat kínáló startup cégek munkájával lehetett megismerkedni, mint az ételpazarlás ellen küzdő Munch.hu, az ételkiszállítást hulladékmentessé tevő Rakun, a városi élethez komposztálási megoldásokat kínáló Compocity TM vagy a városi farmmegoldásokat fejlesztő bedrock.farm.

A V4-ek környezetvédelmi eredményeinek bemutatását a Planet 2021 Budapest szintén feladatának tekinti. A másik 3 állammal együtt Magyarország ezen a téren is sikeres, hiszen növekvő gazdasági teljesítmény mellett mérsékelte a károsanyag-kibocsátását, az élelmiszer-pazarlása kisebb, a Natura 2000-es területek aránya pedig nagyobb, mint Nyugat-Európában – mondta Joó István. Fontosnak nevezte, hogy elkezdődődött a Klíma- és természetvédelmi akcióterv végrehajtása, ezen belül is kiemelve a Zöld busz programot, a fásítási programot, az egyszer használatos műanyagok betiltását.

A kormánybiztos közölte, hogy a Planet 2021 Budapest szakkiállítása és a közönségprogramok egész héten látogathatók. Minden korosztály talál magának érdekes látnivalókat, hasznos elfoglaltságot, a mindennapokban alkalmazható fenntarthatósági újítások éppúgy megismerhetők, mint a Földet fenyegető környezeti kihívások. Különösen fontos cselekvésre ösztönözni a fiatalokat, ezért a környezetvédelmi ismeretterjesztést játékos megoldások, digitális eszközök, virtuális alkalmazások is segítik a Hungexpón – közölte Joó István.

(Forrás: MTI, fotó: Kék Bolygó Alapítvány)