Az Uber-használók jellemzően fiatalok, 60 százalékuk 25-34 év közötti, ugyanakkor valamivel többen használják a szolgáltatást a 35-44 korosztályból, mint a 18-24 év közötti korcsoportból – derül ki az Ipsos felméréséből, amelyet az Uber megbízásából készített.

A válaszadók kétharmada felsőfokú végzettséggel rendelkezik, foglalkozási státuszát tekintve 65 százalékuk alkalmazott vagy vezető. Az utazásmegosztó szolgáltatást használók közel 50 százaléka a belvárosban, 42 százalékuk pedig a főváros peremkerületeiben vagy a külvárosban él.

A kutatás eredményeiből a felhasználók közlekedési szokásai is jól látszódnak. Statisztikai adatokból már korábban kiderült, hogy a budapesti Uber-utazások közel egyharmada metróállomás közelében indul vagy végződik. Vagyis az Uber már most a tömegközlekedés kiegészítője Budapesten. Ezt erősítették meg a most napvilágot látott számok is.

Az Uber-használók 62 százaléka napi szinten, vagy hetente többször is igénybe veszi a tömegközlekedést. Körükben a taxi használata sokkal ritkább: az Ubert igénybe vevők kevesebb, mint 20 százaléka utazik taxival naponta vagy hetente, míg 44 százalék egyáltalán nem, vagy csak nagyon ritkán taxizik. Közülük sokan csak üzleti célból, munkaügyben taxiznak, míg az Ubert magánemberként használják – ugyanakkor korábban magánemberként csak nagyon ritkán ültek taxiba.

Az újdonságok közül az Uber-használók 53 százaléka a futárszolgálat, 42 százalékuk az áru-, egyharmaduk pedig az étel házhozszállítás ötletét tartja a legjobbnak.

Az Uber platformján jelenleg 55 ezer utas és több mint ezer autóspartner regisztrált Budapesten, akik az indulás óta 600 ezer utazáson vettek részt.