Home Európai Unió Uniós adatbázis segít összehozni a szolidaritási szervezeteket és a fiatalokat

Uniós adatbázis segít összehozni a szolidaritási szervezeteket és a fiatalokat

0
Uniós adatbázis segít összehozni a szolidaritási szervezeteket és a fiatalokat

Elérhetővé vált az Európai Szolidaritási Testület adatbázisa az érdeklődő fiataloknak munkát biztosító akkreditált szervezetek számára, hogy kiválaszthassák leendő munkatársaikat, gyakornokaikat vagy önkénteseiket.

Az Európai Bizottság tájékoztatása szerint tavasszal több száz, a későbbiekben, az év folyamán pedig több ezer lehetőség várja majd a fiatalokat. „Most, hogy az adatbázisunkat megnyitottuk a szervezetek és közigazgatási szervek számára, egymásra találhatnak a testület tagjai és a szervezetek, és az első európai fiatalok hamarosan megkezdhetik szolidaritási munkájukat” – fogalmazott Navracsics Tibor oktatásért, kultúráért, ifjúságpolitikáért és sportért felelős uniós biztos. 

„Arra bíztatnám a szervezeteket, használják ki a lelkesedést, és biztosítsanak e fiatalok számára annyi munkalehetőséget, amennyi csak lehetséges” – tette hozzá. Marianne Thyssen foglalkoztatáspolitikai biztos azt emelte ki, hogy „a fiatalok végre ténylegesen is tehetnek a pozitív változásokért, és a jövőjük és karrierjük szempontjából felbecsülhetetlen készségekre tehetnek szert”.

Az Európai Szolidaritási Testület online rendszere közvetlen kapcsolatot teremet a szolidaritási tevékenységek iránt érdeklődő fiatalok és a szervezetek között. Regisztrációkor a fiatalok a személyes adataikon kívül megjelölhetik, hogy milyen készségekkel, tapasztalatokkal rendelkeznek, mikor érnek rá és milyen indíttatásból jelentkeztek, illetve feltölthetik önéletrajzukat.

Az Európai Bizottság 2016. december 7-én indította útjára az Európai Szolidaritási Testület elnevezésű kezdeményezést, amelynek keretében 18 és 30 év közötti fiatalok különböző szolidaritási programokban vehetnek részt az Európai Unióban, hozzájárulva ezzel a társadalmi kihívások kezeléséhez.

A résztvevő önkénteseket 2-12 hónapra elhelyezik egy projekt keretében, például az oktatás, az egészségügy, a környezetvédelem, a természeti katasztrófák vagy a migránsok és menekültek befogadásához, támogatásához és integrációjához való hozzájárulás területén. Februári hírek szerint már több mint 20 ezer fiatal regisztrált az oldalon, a bizottság célja, hogy 2020 végéig legalább 100 ezren csatlakozzanak. (MTI)