Stabil a foglalkoztatottság a kis- és középvállalkozói (kkv) szektorban, ráadásul az érintett cégek közül 10-ből 7 készül béremelésre, átlagosan 9 százalékos mértékben – közölte a K&H a legutóbbi kkv bizalmi index kutatása alapján.

Hozzátették, hogy a felmérés a magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások következő egy évre vonatkozó várakozásait jelzi.

Rammacher Zoltán, a K&H kkv marketing és értékesítés támogatás vezetője elmondta: márciusi felmérésük szerint stabil a foglalkoztatottság a kkv-szektorban, a cégek 77 százaléka azonos dolgozói létszámmal tervez a következő egy évre. Ilyen magas arány utoljára 2017-ben fordult elő. Jelenleg a cégek 16 százaléka készül új munkatársak felvételére, ami kismértékű visszaesés az előző negyedévi 23 százalékhoz képest. Ezzel párhuzamosan viszont leépítésre is kevesebben, 8 helyett mindössze 5 százalék készül.

Rammacher Zoltán megjegyezte, hogy a vállalkozások 72 százaléka számol fizetésemeléssel. A munkavállalók átlagosan 9 százalékkal magasabb bért várhatnak a következő egy évben, ami kissé elmarad az előző negyedévi 11 százaléktól.

A béren kívüli juttatásokat tekintve is inkább visszafogottság jellemzi most a szektort: 50-ről 45 százalékra mérséklődött a cafeteriában gondolkodó cégek aránya. A top 3 juttatási forma továbbra is változatlan. Az elmúlt negyedévhez képest a 13. havi fizetésnél figyelhető meg jelentősebb változás, 25-ről 20 százalékra csökkent az ilyen juttatással tervező cégek aránya. Emellett a legnépszerűbb elem továbbra is a közlekedési költségtérítés és a SZÉP-kártya – olvasható a K&H közleményében.

A K&H 2004 óta készíti a negyedéves K&H kkv bizalmi indexet. A legutóbbi kutatásban, február 20. és március 17. között, 400 magyarországi székhelyű, 2 milliárd forint éves árbevétel alatti társaság üzleti döntéshozóit kérdezték meg.

(Forrás: MTI)