Az idei év végén záruló uniós költségvetési ciklus utolsó EU-s forrásaira még érdemes pályázni. Ehhez nyújtott segítséget a Piac & Profit konferenciája, melyet a BKIK székházában tartottak december 11-én.

Demcsák Lajos, a Piac & Profit kiadóigazgatója a rendezvény megnyitásaként elmondta: másfél évtizede szervezik a Pénz, de honnan? című rendezvénysorozatot, és ebben az időszakban nettó 25 milliárd eurónyi európai uniós fejlesztési forrás érkezett Magyarországra. A jövő évben induló új költségvetési ciklusban az eddigi vissza nem térítendő pályázati pénzek helyett alapvetően a visszatérítendő forrásoké lesz majd a főszerep, de a jövőben is folytatni tervezik a konferenciasorozatot, és ebben számítanak a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara támogatására is. Egyúttal köszönetet mondott a rendezvény támogatóinak és kiállítóinak, köztük az MKIK Országos Vállalkozói Mentorprogramjának, a BÁV Faktor Zrt-nek, a Goodwill Consultingnak, az Invitechnek, az OTP Business-nek, a Revolution Software-nek és a Széchenyi Alapkezelőnek.

Szentesi Lászlóné, a BKIK főtitkára köszöntőjét azzal kezdte, hogy a konferencia valódi címe Pénz, de mindenhonnan lehetne, hiszen az év végéig tartó időszak valóságos kánaánt teremt a vállalatoknak: a még a rendszerben lévő forrásokat egyszerűsített elbírálással, akár 100 százalékos előlegfizetéssel vehetik igénybe a pályázók, köztük a kis- és középvállalkozások, akár a kisvállalati adó alanyai is. A megpályázható források között vannak vissza nem térítendő támogatások, kamatmentes, illetve nagyon kedvező kamatozású hitelek is. Az év végéig gazdátlanul maradó pénzek viszont „örökre elvesznek” – figyelmeztetett a főtitkár, rámutatva, érdemes a hátralévő néhány munkanapot pályázásra fordítani.

A kamarai vezető szavai szerint a konferenciasorozat célja, hogy átadja a pályázatok mögött felhalmozódott hatalmas tudást és tapasztalatot, ami lehetővé teszi, hogy a pályázati pénzek valóban a hosszú távú versenyképességet segítő fejlesztéseket finanszírozzanak. A megfelelő döntésekhez adatokra, információkra van szükség, és ezért hozta meg a BKIK azt a döntést, hogy stratégiai partnere kíván lenni 4000 önkéntes, és több mint 300.000 regisztrált tagjának.

Annak érdekében, hogy a kamara megkerülhetetlen szolgáltatóvá váljon a budapesti vállalkozók számára, már az idei évben is számos fejlesztés történt, mind a szolgáltatások, mind az informatika területén, melynek során figyelembe vették a vállalkozások igényeit, visszajelzéseit is, jövőre pedig további újdonságok várhatóak – ígérte a főtitkár.