
A Google AdWords következő évekre vonatkozó stratégiájának három kulcsterülete: (i) egyszerű, de hasznos eszközök fejlesztése, (ii) a kampánystatisztikák pontosabb és közérthetőbb alkalmazása és (iii) a kampányok üzleti célokkal való összehangolása.
Jerry Dischler, Google AdWords termékmenedzsmentért felelős alelnöke nemrég hozta nyilvánosságra azt a közleményt, amely az elmúlt tizenöt év tapasztalatai és statisztikái alapján az alkalmazást meghatározó fő csapásirányokat jelölte ki a következő két évre.
„Az elmúlt évek újításai az AdWords-ön belül lehetővé tették, hogy számos kis- és középvállalkozás hatékonyabban érje el célközönségét. Ami egykor csupán arra szolgáló eszköz volt, hogy jobb helyre kerüljünk a keresőben, mára sokkal több annál. Az igényeket felismerve az alkalmazást folyamatosan új funkciókkal láttuk el, amilyen például a Display Network vagy a YouTube-on futó hirdetési lehetőségek. Ezek pedig csak a jéghegy csúcsát jelentik” – olvasható a közleményben.
Amint azt a Google már többször hangsúlyozta, a felhasználókat nem érheti hátrány amiatt, hogy milyen eszközről keresnek, mindenképpen releváns és mobilról is élvezhető hirdetésekkel kell találkozniuk, ami változásokat kíván a hirdetői oldalról is.
Ahogy írják, az elmúlt évek tapasztalatai alapján újra át kellett gondolniuk a termék funkcióit és célját, aminek eredményeképpen szakértők és AdWords felhasználók bevonásával három fejlesztési kulcsterületet jelöltek ki:
- Egyszerű és hasznos eszközök: jobban teljesítő riportolási, illetve a belső linkbővítmények szerkesztését lehetővé tevő eszközökre van szükség, hogy javuljon a felhasználói élmény és egyszerűbben optimalizálható legyen a tartalom a mobil-eszközökre.
- Pontosabb és részletesebb adatok az üzleti döntések meghozásához: több adat birtokában pontosabb célzást és jobb döntéseket tudunk hozni, legyen szó mobileszközökről érkező forgalomról vagy akár jobban teljesítő kampányok megtérüléséről.
- Az alkalmazásnak inkább az üzletről kell szólnia, mint magáról a termékekről: a jövőben szeretnék fejleszteni a kampányok üzleti eredményekkel, közép és hosszú távú célokkal való összehangolhatóságát.
A következő két év tehát a fenti folyamatokról szól majd; a fejlesztők remélik, hogy az újításokkal közelebb hozzák a vállalkozásokat a vevőikhez, a felhasználók pedig relevánsabb és jobb minőségű tartalmakat kapnak a keresések során.
Többet szeretne tudni az online marketing világáról? Kövesse online marketing blogunkat!