Home Gazdaság A GLS felvásárolta a magyar iLogistic céget

A GLS felvásárolta a magyar iLogistic céget

0
A GLS felvásárolta a magyar iLogistic céget

Az Európában és Észak-Amerikában vezető csomaglogisztikai szolgáltató, a GLS csoport felvásárolta az e-kereskedelemre szakosodott teljes körű webáruházi raktárlogisztikai szolgáltatást nyújtó (fulfilment) magyar iLogistic vállalatot. Az akvizíció értékét nem közölték.

A közlemény szerint a lépés lehetővé teszi a GLS számára, hogy Magyarországon belül és azon kívül úgynevezett fulfilment szolgáltatást kínáljon ügyfeleinek.

A GLS célja, hogy bővítse tevékenységi körét és lehetőségeit, a kiszervezett webáruház logisztika pedig kiemelt növekedési területként szolgál.

Kiemelték, hogy az online üzleteknek kiszervezett logisztikai szolgáltatásokat – például csomagolást, árukészlet kezelést és visszárukezelést – nyújtó iLogistic már a felvásárlás előtt is megbízható partnere volt a GLS-nek. Az évek során együttműködésük folyamatosan erősödött, miközben a GLS biztosította a csomagok vásárlókhoz történő eljuttatását.

Farkas Gergely, a GLS csoport kelet-európai régiójának ügyvezető igazgatója kiemelte, stratégiai céljuk a magyar kereskedők export képességeinek támogatása, amelyhez a kiszervezett logisztikai szolgáltatás ideális új opció.

Csereklyei Bálint, az iLogistic ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, készen állnak arra, hogy együtt új minőségi mércét állítsanak fel a logisztikai iparágban.

Az iLogistic Magyarország egyik legnagyobb fulfilment szolgáltatója, amely 2016-os alapítása óta a raktárkezelési és logisztikai megoldások terén szerzett tapasztalatával nyújt háttértámogatást partnereinek. A cég 2023-ban több mint 1 millió megrendelést teljesített alvállalkozó partnerei, elsősorban a GLS közreműködésével. Az iLogistic jelenleg mintegy 300 e-kereskedelmi vállalat áruforgalmát kezeli napi szinten, beleértve a magyar piac legnagyobb szereplőit is, mindezt 100 fős operációval és több mint 14 000 négyzetméternyi raktárterületen. A magyar piacon történő jelentős szerepvállalásuk mellett a forgalmuk mintegy 10 százalékát már a nemzetközi küldemények teszik ki, jellemzően az Európai Unió területén.

(Forrás: MTI)