
Az online vásárlást megkönnyítő, illetve a károsanyag-kibocsátást csökkentő szabályokat fogadott el az Európai Parlament a héten.
A februári strasbourgi plenáris ülés főbb eseményeit a parlament sajtósai foglalták össze.
A parlament kedden megszavazta a szabályozást, amely megszünteti a területi alapú tartalomkorlátozást, és kötelezi a kereskedőket, hogy a másik uniós országból származó vevőket az árak és vásárlási feltételek kapcsán pontosan ugyanúgy kezeljék, mint a belföldi vásárlókat.
Az EU kibocsátás-kereskedelmi rendszerének (ETS) reformját is kedden fogadták el a képviselők. Az ETS célja az iparban keletkező üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése és a klímaváltozás megfékezése.
Andrej Plenkovic horvát kormányfő kedden mondott beszédet a plenáris ülésen, ő volt a második uniós vezető, aki az Európa jövőjét érintő legfontosabb kérdéseket vitatta meg az EP-képviselőkkel.
Hogyan alakul a képviselői helyek elosztása 2019-es európai választások után? A parlament javaslatát szerdán szavazták meg a képviselők. Ez összességében csökkentené az elérhető EP-képviselői helyek számát, miután az Egyesült Királyság ténylegesen kilép az EU-ból, néhány tagállam számára viszont biztosítana plusz helyeket. A főbb változásokat egy infografika mutatja be.
A parlament szerdán állásfoglalást fogadott el a női nemi szervek megcsonkítása elleni küzdelemről, amelyben többek között a probléma gyökerével foglalkozó szervezetek támogatását, és megelőző intézkedések bevezetését kérte a menekülttáborokban.
Az Európai Bizottság kedden ismertette az EU bővítésére vonatkozó stratégiáját, amelyben 2025-öt jelöli meg, mint lehetséges csatlakozási dátumot Szerbia és Montenegró számára. A javaslatot a februári strasbourgi plenáris ülésen vitatta meg az EP-képviselőkkel.
Ojub Titiev, a neves csecsen jogvédő szervezet vezetőjének azonnali szabadon bocsátását követelték az orosz hatóságoktól egy csütörtökön elfogadott állásfoglalásukban az EP-képviselők.
A parlament „súlyos mulasztás” miatt szerdán leváltotta Ryszard Czarnecki alelnököt.