Idén 36 országból jelentkeztek a Women Startup Comptetition-re. Magyarországot három team is képviseli a londoni döntőben, s akár lehet egy negyedik is, hiszen a közönség szavazása még tart az utolsó továbbjutóról.

Anglia, Németország, Ausztria, Magyarország, Finnország, Lengyel- és Csehország adott otthont a WSC Európa szerte zajló elődöntő sorozatának, ahonnan 6 csapat egyenes ágon jutott tovább a július 1-én megrendezésre kerülő londoni döntőbe és az azt megelőző 5 napos intenzív felkészítő tréningre.

A héten több mint 350 online jelentkező közül további 5 csapatnak szavazott bizalmat a nemzetközi szakemberekből álló zsűri. A döntősök hamarosan Európa legjobbjaival mérkőzhetnek meg az első helyért! 

A nemzetközi női startup verseny jelentkezési határideje lezárult, véget értek a lokális selejtezők is, amelyeken Európa nagyvárosaiban, köztük Magyarországon is 2 perces „Elevator Pitch” keretében mutatkoztak be a versenyzők, visszajelzés és a döntőbe való, egyenes ági bejutás reményében. A nemzetközi mezőnyben, három magyar csapat, a MagikMe, a Notch Interfaces és a HeatVentors is képviselteti majd magát. (A KamaraOnline cikkét a MagikMe-ről ITT olvashatja.)

A Német Startup Szövetség és az Európai Startup Hálózat 2016 évi Európai Startup Monitor felméréséből kiderül, hogy az európai startup cégalapítók átlagosan 29,9 évesek, és többségben (85,2 százalék) férfiak. Vagyis a női startupperek aránya az európai országokban 15 százalék alatt van, ami magasabb, mint a nemzetközi átlag, de még mindig nem kielégítő.

A Women Startup Competition csapata 3 éve dolgozik a női alapítású, vagy 50 százalékban női irányítás alatt álló kisvállalkozásokkal, segítve azok fejlesztését és tőkeemelését. 

A negyedik Women Startup Competition esemény összesen több mint 350 csapat jelentkezését fogadta online. A verseny eddigi története alatt a nevezések száma a triplájára emelkedett, az elmúlt három évben pedig több mint 1 millió 360 ezer dollár értékű befektetési forráshoz juttatták a nyertes vállalkozásokat.

Idén 36 országból jelentkeztek zömében női alapítású csapatok. A verseny a legnagyobb érdeklődésre az Egyesült Királyságban, Lengyelországban és Ausztriában tartott számot.

Kiemelkedő az orvos technológiai vagy egészség megőrzési ötletekkel pályázók aránya (39 százalék), ezt követik a szoftverfejlesztési (27 százalék) az oktatási reform ötletek (23 százalék) és a mobiltechnológiával és divattal kapcsolatos kezdeményezések (20 százalék).

Azok a csapatok is lehetőséget kaptak a döntőbe jutásra, amelyek nem tudtak személyesen megjelenni az elődöntőkön, hiszen az online legjobb nevezéseket benyújtók közül nemzetközi zsűri rangsorolta és választotta ki a jelentkezőket.

Az izgalmaknak koránt sincs még vége, hiszen közönség szavazás útján további egy csapat juthat tovább a londoni döntőbe. A jelentkezőkre május 5-ig lehet szavazni.

Azért szeretem az online zsűrit, mert az értékelésekben olyan szakmai kérdéseket és tapasztalatokból adódó véleményéket tudnak megfogalmazni, amelyek egy rövid pitch versenyben az időhiány miatt esetleg eltűnnek. Így sokkal jobb és pontosabb szakmai áttekintéssel tudott összeállni a végső 12 mezőnye, akik a londoni felkészítőn és Demo Day-en részt vehetnek” – mondta Müller Tamás, a verseny alapítója.

A WOMEN STARTUP COMPETITION 2017 DÖNTŐBE JUTOTT CSAPATAI

  1. AUSZTRIA: A FashionTouri, egy mapping és vásárlás segítő alkalmazás, amely segít felderíteni a célváros divat nevezetességeit és ajánlásokat tesz, az aznapi városnéző program ismeretében. A megoldást a zsűri és a közönség is a nagyon értékelte.
  2. CSEHORSZÁG: A Frusack egy komposztálható, újra hasznosítható műanyag zsák zöldségek és gyümölcsök tárolására.
  3. CSEHORSZÁG: A Pragulic egy fantasztikus kezdeményezés, amely segít a hajléktalan közösség bemutatásában, javítva a róluk kialakult képet, úgy, hogy közben bevonja őket a városnézések vezetésébe. Otthonukat valami miatt elvesztett emberek tolmácsolásában megismerhetjük, hogyan élik a mindennapjaikat, és hogyan boldogulnak ők utcáin.
  4. EGYESÜLT KIRÁLYSÁG: A Twipes nem más, mint egy anti-bakteriális, környezetbarát nedves törlőkendő, amely vízben 100%-ban oldódó természetes, paraben mentes anyagokból készült és a meglévő WC papír tartóra illeszkedik. A lehúzás és a vizekbe jutás között időben, a Twipes természetes alkotóelemeire bomlik.
  5. FINNORSZÁG: Tespack a cég, amely a jövő mobil energia megoldásának fejlesztésén dolgozik az által, hogy forgalmazásra kész Smart Wear készülékeket gyárt a kereskedelmi szektor szereplői számára. A legkorszerűbb technológiák, a konnektivitás és a prémium design találkozásából született készülék megoldást kínál a Smart Wear készülékek, legnagyobb problémájára, a folyamatos energiaellátásra.
  6. HORVÁTORSZÁG: A vHeart egy online betegfigyelő orvosok részére, de több ennél. A szívbetegek és az orvos közötti kommunikáció nem a beteg bejelentése, hanem a szenzorok jelzése alapján is történhet. Az orvos mobil eszközén tudja nyomon követni a beteg állapotát és azonnal értesülhet az esetleges állapot változásokról.
  7. LENGYELORSZÁG: A PelviFly egy mobil applikáción keresztül irányítható intimtorna berendezés, amely segítségével az intimtorna a napi rutin részévé válhat. Az applikáció különböző problémák megoldását hivatott segíteni, megfelelő gyakorlatok ajánlásával, úgy, mint: inkontinencia, szülés utáni rehabilitáció vagy fokozott sportolás következtében fellépő izom megnyúlás.
  8. MAGYARORSZÁG: A MagikMe egy olyan játszótér modell megalkotásán dolgozik ahol sérült és egészséges gyerekek együtt játszhatnak az okosan megalkotott játszótéri játékokon. A cég számára fontos az integrált játszótéri élmény megalkotása és megmutatni, hogy lehetséges olyan eszközök tervezése, amelyek ugyanolyan szórakoztatóak és biztonsági szempontból is megfelelnek fogyatékkal élő és egészséges gyermekek igényeinek is.
  9. MAGYARORSZÁG: A Notch Interfaces Inc. Mobil kapcsolatos testszenzorokkal kísérletezik, amelyek képesek a testmozgás sajátosságainak rögzítésére és az adatok online elemzésére. A segítségével 2 vagy 3D-s képet kaphatunk a személy mozgásáról, így optimalizálva a mozgás folyamatát.
  10. MAGYARORSZÁG: Tudományos alapú kezdeményezés kategóriában a HeatVentors csapata egy környezettudatos hőenergia generátor ötletével kísérletezik, amely csökkentett szénmonoxid kibocsájtással és alacsony költséggel üzemel.
  11. NÉMETORSZÁG: A MealSaver az élelmiszer pazarlás kiküszöbölését célzó ételmegosztó mobil applikáció, amely összeköti az éttermeket és az éhes fogyasztókat. A segítségével megoszthatjuk az ételünket azokkal, akik helyet és éttermet keresnek maguknak.
  12. NÉMETORSZÁG: FoPo is egy zöldség és gyümölcs pazarlás kiküszöbölésére létrehozott üzleti alapú étel elosztó rendszer kiépítésén munkálkodik, amely a szavatossági idő lejárta előtt konzerválja a kidobásra ítélt élelmiszereket porított vagy szárított formában, amellyel akár 2 évvel is növelhető az ételek élettartama. Az így tárolt zöldségeket és gyümölcsöket később ízesítéshez, sütéshez, főzéshez használhatják fel a fejlődő országok.

+ 1: Egy csapat, amelyikre a legtöbben szavaznak.