Home Pályázat Újabb 100 milliárd forint technológiaváltásra

Újabb 100 milliárd forint technológiaváltásra

0
Újabb 100 milliárd forint technológiaváltásra
Smart industry robot arms for digital factory production technology showing automation manufacturing process of the Industry 4.0 or 4th industrial revolution and IOT software to control operation .

Csak a vállalkozásokkal partnerségben lehetünk az előttünk álló évtized nyertesei is, ezért folytatjuk a Technológiaváltó támogatási programot újabb 100 milliárd forint értékben – jelentette be György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.

A társadalmi egyeztetésre bocsátott felhívás célja a termelő és a szolgáltató ágazatokban tevékenykedő mikro-, kis- és középvállalkozások termelékenységének növelése, technológiai és szervezeti megújulásának támogatása a legkevésbé fejlett régiókban – áll az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleményében.

Az államtitkár emlékeztetett, hogy a magyar kormány a járvány okozta válság után az Európai Unióban elsőként juttatta a hazai cégeket technológiafejlesztésre is kiterjedő, példátlanul nagy összegű beruházásösztönző forrásokhoz. A Technológiaváltó támogatási program első körében 1700-nál is több vállalkozás kapott több mint 210 milliárd forint támogatást a GINOP Plusz keretében. Az új időszak operatív programjainak elfogadásáról jelenleg is zajlanak az egyeztetések a Bizottsággal, azonban a magyar gazdaság helyzete, az erős és stabil költségvetés lehetővé teszi az új pályázatok előfinanszírozását hazai forrásból, ezáltal is támogatva a vállalkozások beruházási szándékait és a gazdaság gyors újraindítását.

A program keretében most megjelent felhívás tervezete szerint a vállalkozásonként 10 és 150,5 millió forint közötti támogatás formája feltételesen vissza nem térítendő. A támogatás intenzitása maximum 70 százalék, azaz minden 100 forint értékű beruházásból maximum 70 forintot vállal át az állam. A kedvezményezettek azok a legalább 3 főt foglalkoztató mikro-, kis-, és középvállalkozások, amelyek rendelkeznek legalább 1 lezárt, teljes üzleti évvel. Olyan kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, kettős könyvvitelt vezető egyéni vállalkozók és egyéni cégek pályázhatnak, amelyek nem tartoznak a kata hatálya alá.

A pályázat keretében támogatásra kerülő fejlesztéseknek a négy legkevésbé fejlett régió területén (Dél-Dunántúl, Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld régióban), vagy az azon kívül elhelyezkedő, Szabad Vállalkozási Zónának minősülő településeken kell megvalósulnia. A pályázat keretében támogatható tevékenység a technológiafejlesztés – beleértve az infokommunikációs technológia fejlesztését és az üzleti felhőszolgáltatások igénybevételét -, továbbá az infrastrukturális és ingatlanberuházás, a tanácsadási és képzési szolgáltatások igénybevétele, valamint a megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása.

A pályázatok 2022. január 17-től nyújthatók be. További információk és a pályázati felhívás tervezete a palyazat.gov.hu oldalon érhető el. Emellett az érdeklődők a megújult vállalkozói információs portálon (www.vali.hu) személyre szabottan tájékozódhatnak a részletekről.

(Forrás: MTI)