
A minőségi szakképzés alapját jelentő korszerű oktatási környezet kialakítása érdekében a következő tíz évben mintegy 10 milliárd forintot fordít a szakképző intézmények infrastruktúra-fejlesztésére a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Az elképzelés szerint az ország minden szakképzési intézménye megújul, és 21. századi feltételeket nyújt – mondta a szolnoki műszaki szakképzési centrumban tartott országos szakképzési tanévnyitó ünnepségen Varga Mihály. A nemzetgazdasági miniszter szerint az egyik legfontosabb feladat a szakképzés rendszerének továbbfejlesztése, amely a magyar gazdaság hatékonyságát és versenyképességét hivatott támogatni.
A szakképzés rendszerének továbbfejlesztése érdekében idén is olyan lépéseket tesz a tárca, amelyek a stabilan működő szakképzési intézményhálózatra építve tovább bővítik a szakképzést választók lehetőségeit, szélesítik, és még inkább a gazdaság igényeihez igazítják az elérhető ismeretek körét – tette hozzá.
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke arról beszélt, hogy a kormánnyal való példamutató együttműködés eredményeként az úgynevezett duális képzés a közgondolkodás részévé vált. A szakképzés jobbításának további teendői közé sorolta a tananyagok fejlesztését, a digitális tudás bővítését, a világ felé nyitás kulcsaként az idegennyelv tanulás, valamint az életen át tartó tanulás ösztönzését.
Szalay Ferenc, Szolnok fideszes polgármestere köszöntőjében a szakképzés fontosságát azzal a példával érzékeltette, hogy a Stadler svájci vonatgyártó cég egyebek mellett azért telepedett le a Tisza-parti város ipari parkjában, mert az egyik helyi szakképző iskola vállalta, hogy rövid idő alatt átáll alumínium-hegesztők képzésére, és ezt sikerrel teljesítette. (MTI)