A nonprofit szervezetek innovációs törekvéseinek felkarolása állt az idei InnoMax Díj odaítélésének fókuszában, az Invitech távközlési szolgáltató idei pályázatán animációs lézerprojektor-terv, kórházi szolgáltatásokat értékelő online felület, illetve környezettudatos táplálkozást támogató alkalmazás is a győztesek közt volt.

A szervezők közleménye szerint a zsűri munkájában részt vevő Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium infokommunikációért felelős helyettes államtitkára a díjátadón kiemelte: az innováció képessége mindenkié, mindenkiben benne rejlik, és mindenhol jelen van. Kis közösségek hétköznapjait teszi jobbá, ahogy nagy iparágakat is átalakít.

Bőthe Csaba, az Invitech marketing és üzleti támogatások igazgatója azt hangsúlyozta, hogy a pályázatok megvalósítása valós társadalmi igényeket elégít ki, értéket teremt. Az Invitech ehhez nyújt szakmai és anyagi támogatást.

Az Effekteam Egyesület (korábbi nevén Magyar Adományozói Fórum) szakmai együttműködésével szervezett pályázaton 5 nyertest hirdettek.

A Pro Ludovico Alapítvány a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma tudományos, oktatási célú úgynevezett lézerbarlangjának bővítéséhez nyert támogatást. Ez a pályázat nyerte meg a közönségszavazást is.

Az Emberség Erejével Alapítvány a MiEGYmás nevű társasjáték mobil verziójának tervével szintén a nyertes pályázatok között volt.

Az egészségügyi ellátás feltételeinek javítására, az ellátórendszer hatékonyságának és betegközpontúságának növelésére fókuszáló, ugyancsak díjazott Jobbulást Alapítvány egy olyan online felületet kíván létrehozni, ahol a betegek megoszthatják az egyes egészségügyi intézményekben szerzett tapasztalataikat.

A Felelős Gasztrohős Alapítványnak a támogatással megvalósuló applikációján keresztül a vendéglátóhelyeket lehet értékelni, például a helyi alapanyagok használatának tudatossága szempontjából, de a köztéri ivó kutakat is be lehet rajta jelölni.

A Nem Adjuk Fel Szociális Szövetkezet az általa üzemeltetett, sérült felszolgálókat foglalkoztató éttermében kíván olyan infokommunikációs fejlesztést végrehajtani, amelynek segítségével az ott dolgozók munkája, így társadalmi integrációja könnyebbé válik.

A díjátadón az Invitech azt is bejelentette, hogy a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségével együttműködésben, az InnoMax keretében „Okostelepülés” elnevezéssel új kategóriát indít kistelepülések részére.

(Forrás: MTI, fotó: Nem Adom Fel)