
A beérkezett támogatási kérelmek számára és a rendelkezésre álló kötelezettségvállalási keret valószínűsíthető kimerülésére tekintettel, 2017. június 22. napjától a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Nők a családban és a munkahelyen (standard)” című (EFOP-1.2.9-17) felhívás felfüggesztésre kerül – tájékoztatott a kormány a hivatalos pályázati portálon.
2017. június 22-én 0:00 órától – a felfüggesztés esetleges feloldásáig – támogatási kérelmek már nem nyújthatók be.
A konstrukció célja a nők munkaerő-piaci helyzetének javítása, a család és munka összeegyeztethetőségének előmozdítása helyi megoldásokkal és együttműködésekkel.
Célkitűzések
A konstrukció által megfogalmazott részcélok:
- a nők atipikus foglalkoztathatóságának javítása, különös tekintettel a helyben beazonosítható hiányszakmákra;
- a munkáltatók és a munkavállalók helyi szintű együttműködésének javítása a család és a munka összeegyeztethetőségének érdekében;
- a magánélet és a munka összehangolását segítő támogató szolgáltatásokat nyújtó szolgáltatók és a velük együttműködő közösségek működési feltételeinek megteremtése helyben;
- atipikus foglalkoztatási formák népszerűsítése, elterjesztése a részmunkán és a távmunkán kívül az önfoglalkoztatás, a bedolgozás, az egyszerűsített vagy alkalmi munka, a job sharing és a munkaerő-kölcsönzés formák, az új típusú munkaidő modellek népszerűsítésével és a bevezetés lehetőségének ismertté tételével mind a munkavállalók, mind a munkaadók körében;
- a nőkkel szembeni társadalmi és gazdasági sztereotípiák lebontása helyi szemléletformáló eszközökkel.
Keretösszeg
A keretösszeg 9 milliárd forint, a forrást az Európai Szociális Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja. A kormány 45–60 támogatott kérelemre számított.
Konzorciumoknak kellett összeállniuk
Támogatási kérelem benyújtására csak konzorciumi formában van lehetőség. A konzorciumnak konzorciumvezetőként, vagy partnerként mindenképpen tagja kell, hogy legyen legalább egy-egy szervezet az „A” és a „B” szervezetcsoportból.
„A” szervezetcsoport
- járási hivatal;
- helyi önkormányzat;
- önkormányzati hivatal (költségvetési szerv);
- nonprofit gazdasági társaság,
- egyéb, jogi személyiségű nonprofit szervezet, amelyben az állam vagy önkormányzat – együttesen vagy külön, közvetve vagy közvetlenül – 100 százalékos tulajdoni részesedéssel rendelkezik.
„B” szervezetcsoport:
- egyéb szövetség;
- egyéb egyesület;
- egyéb alapítvány;
- bevett egyház;
- vallási tevékenységet végző szervezet;
- elsődlegesen közfeladatot ellátó belső egyházi jogi személy;
- elsődlegesen vallási tevékenységet végző belső egyházi jogi személy;
- egyházi szervezet;
- közalapítvány;
- közalapítvány önálló intézménye;
- egyéb alapítvány önálló intézménye;
- egyéb, jogi személyiségű nonprofit szervezet.