Kétmilliárd eurót fektet a dolgok internetéhez (Internet of Things; IoT) kapcsolódó fejlesztésekbe az SAP.
Az üzleti szoftvergyártó nemcsak új innovációk kifejlesztésével, felvásárlásokkal, hanem fokozott értékesítési, és marketing tevékenységgel erősíti jelenlétét az IoT világpiacon, amelynek nagyságát négy éven belül kétszázötven milliárd eurósra becsüli.
2020-ra több mint ötvenmilliárd eszköz lesz hálózatba kötve, mely új lehetőségeket jelent nemcsak a gazdaság, hanem a társadalom számára is. A vállalat ezért az üzleti és a kormányzati szektor számára egyaránt olyan megoldásokat kíván adni, amelyekkel kihasználhatóak a szenzorok, okos eszközök, gyors adatelemzés adta előnyök.
Eurómilliók megtakarítása megelőző karbantartással
Az IoT használatát jól illusztrálja az olasz állami vasút, a Trenitalia példája. A több tízezer szerelvénnyel rendelkező vasúttársaság a berendezéseit, járműveit látta el szenzorokkal, és az innen származó adattömeget elemzi a valós idejűséget kínáló SAP HANA technológiával. Így válik lehetővé többek közt a megelőző karbantartás, azaz az előtt tudják javítani az adott darabot, hogy az zavart okozna a szolgáltatásban, a menetrendben. A naponta kétmillió utast szállító társaság becslése szerint ez az innováció éves szinten körülbelül 100 millió eurónyi megtakarítást jelent számukra.
Új IoT-szoftverek a piacon, mesterséges intelligenciával
A szoftvergyártó új megoldásokat is piacra dobott az IoT-val elindulni kívánó cégek számára. Az alapcsomag a gyártói és üzleti rendszerek összekötését ígéri, míg az „accelerator” csomag többek közt fejlett analitikai, automatizációs képességeket tartalmaz.
Az SAP további megoldáscsomagok kiadásán is dolgozik, amelyekkel a városok, a mezőgazdaság, az energiaipari szereplők speciális IoT igényeire ad választ. Az új termékvonal a hálózatba kötött eszközök adatainak villámgyors elemzése mellett mesterséges intelligencia funkcionalitással egyaránt fog bírni – áll az SAP közleményében.