Keddtől Budapesten is elérhető Sendee futárszolgáltatás. A magyar startup induló tőkéjét fővárosi étterem tulajdonosok adták össze.
Futárnak lenni menő Magyarországon, de a feltételek hagynak kívánnivalót maguk után. Ezért állt össze a Sendee csapata, hogy megmutassák, lehet máshogyan is csinálni: hatékonyan és precízen.
A futárszolgáltatás a kezdeti időszakban elsősorban ételek házhozszállításával foglalkozik, a jövőben viszont több üzleti területre is kiterjesztenék működésüket.
A Sendee-t a megrendelők asztali gépükkel vagy laptopjukkal, az autós, motoros és biciklis futárok pedig okostelefonjukkal használhatják. Ehhez elég regisztrálniuk, majd „élesre” állítaniuk az alkalmazást. A Sendee előnye, hogy a profi futárok mellett olyanokat is jövedelemhez segít, akik nem tudnak, vagy nem akarnak főállásban dolgozni, akik kreatívok, egyetemisták, fiatal anyukák, 50 év felettiek.
A vállalkozás legális és transzparens jövedelemforrást jelent a futárok számára. Valamennyi futár teljes mértékben törvényesen dolgozik. A cég segíti partnereit az összes szükséges adminisztratív intézkedés lebonyolításában.
„Egy étterem lead egy házhozszállítási rendelést, a rendszer felajánlja azt a földrajzilag legközelebbi futárnak. A futár azt egy kattintással elfogadhatja, és már mehet is az ételért” – magyarázza a Sendee működését Szőke Gergő operációs igazgató.
A rendszer olyan algoritmust alkalmaz, amely optimalizálja a kiszállítást, így a megrendelt étel a lehető leghamarabb jut el a célállomásra, így nem csak a megrendelők, de az éttermek számára is időt takarít meg.
A Sendee „kifehéríti” a futárpiacot: kizárólag adószámmal rendelkező vállalkozások, egyéni vállalkozók használhatják. Minden fuvar után a magyar számviteli szabályoknak megfelelő számlát állít ki az alkalmazás, így az adóköteles jövedelmek könnyen nyomon követhetőek.