Megakadályozható az ellopott bejelentkezési adatokkal való jogosulatlan belépés a vállalati rendszerekbe és alkalmazásokba. Fontos, hogy a biztonsági technológia a teljes infrastruktúrára kiterjedjen.

Egyre elterjedtebb módszer, hogy a kiberbűnözők az adathalászattal és más trükkökkel megszerzett valódi bejelentkezési azonosítók segítségével hatolnak be vállalati hálózatokba, s lopnak el értékes adatokat – írja a computerworld.hu.

Többfaktoros azonosítással megakadályozható a vállalati rendszerek feltörése az érvényes felhasználónév-jelszó páros használatával. Ezt a védelmi eljárást a szervezetek azonban korlátozottan, csak egyes részterületeken alkalmazzák, így továbbra is sebezhetőek maradnak a támadásokkal szemben.

Szakértők szerint a többfaktoros azonosítás akkor igazán hatékony védelmi megoldás, ha az összes vállalati erőforrásnál, felhőalapú és házon belüli alkalmazásoknál, virtuális magánhálózatokban, a végpontoknál, a szerverekre való bejelentkezésnél is használják.

A létesítményen belüli rendszerek és kiszolgálógépek védelmében ugyancsak komoly szerep jut a többfaktoros azonosításnak. Csakúgy, mint az alkalmazások használatakor, nagymértékben növeli a biztonságot, hogy bejelentkezéskor a felhasználóknak többféle módon kell azonosítaniuk magukat.

Napjaink több technológiai trendje is a többfaktoros azonosítás alkalmazásának irányába hat. A kiberbűnözők egyre fejlettebb módszereket alkalmaznak a vállalati adatok megszerzésére. Szinte egymást érik a nagyszabású – több millió felhasználó adatait érintő – adatlopásokról beszámoló hírek. Bármely szektorban tevékenykedő vállalat áldozatául eshet az ilyen támadásoknak, de különösen veszélyeztetettek a pénzügyi, egészségügyi és kiskereskedelmi cégek, mivel tőlük lehet a legértékesebb ügyfél-információkat eltulajdonítani.