Pihenni, kirándulni szeretnénk idős korunkban, de nem tudjuk miből – derül ki az OTP felméréséből. Sokan megbarátkoztak már az élethosszig tartó munka gondolatával is.

A 18-70 éves hazai lakosság körében végzett kutatás szerint csupán a magyar emberek harmada tervezi utazással, sportolással vagy nagyobb rendezvények látogatásával tölteni az aktív évek utáni időszakot. A megkérdezettek több mint 40 százaléka többet szeretne pihenni és aludni, míg 36 százalék olvasással szeretne több időt tölteni nyugdíjba vonulás után. Legkevesebben zenélni szeretnének, erre a megkérdezetteknek csak négy százaléka szánna több időt.

A kor előrehaladtával egyre többen érzik úgy, hogy nem lesz jelentős eltérés az aktív és a nyugdíjas éveik között. A munkába állást követően, vagyis a 18-23 évesek között még 25 százalék, nyugdíj előtt, 62-70 évesen már 53 százalék azoknak az aránya, akik úgy gondolják, hogy kevesebb vagy ugyanannyi szabadidejük lesz időskorukban, mint az aktív évek során.

Láthatóan komoly ellentét van az emberek vágyai és tervei között, ha a nyugdíjas éveikről kérdezik őket. Hiszen amíg az aktív lakosság három százaléka számít arra, hogy az állami nyugdíj elegendő lesz a megélhetéshez, addig csak 16 százalék készül arra, hogy pénzkereső munkával tölti idősebb éveit. Fontos, hogy az embereknek legyenek terveik erre az időszakra, és ezek megvalósításához megfelelő anyagi háttérrel is rendelkezzenek.

Bizakodásra ad okot, hogy a legfrissebb adatok szerint a lakosság elkezdett kis összegekben, de már fiatalon foglalkozni az öngondoskodással, hiszen az egyéni befizetések több mint 63 százaléka 45 évnél fiatalabb nyugdíjpénztári tagoktól érkezik – mondta el Nagy Csaba, az OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója.