A világ legnagyobb hackathonján második helyezést ért el a magyar résztvevő

Az INPUT Programnak köszönhetően mintegy ötven vállalkozó szellemű, az IT terület iránt érdeklődő ötletgazda vett részt a varsói HackYeah elnevezésű eseményen november 24-25-én. A nemzetközi, 24 órás ötletversenyen a lengyel állami szervezetek és vállalatok által felvetett kihívásokra adtak választ a résztvevők. Az INPUT Program által szervezett, egyedüli magyar delegáció egyik tagja megosztott második helyezést ért el blockchain technológiára épülő megoldásával.

A HackYeah nevű eseményt második éve, kiemelt érdeklődés mellett rendezik meg Varsóban. A szervezők célul tűzték ki, hogy nem csupán Európa, hanem a világ legnagyobb hackathonjává tegyék a rendezvényt, melyet az idei évben meg is valósítottak, ugyanis 3100 résztvevővel valósult meg az ötletverseny.

Az INPUT Program magyar delegációt szervezett az eseményre, így 46, már dolgozó vagy leendő programozó jutott részvételi lehetőséghez a világ legnagyobb hackathonján.

A programozók 17 különböző, a lengyel vállalatok és állami szervezetek által felvetett kihívásra adtak választ, köztük az egészségügy, a pénzügy, az oktatás vagy éppen a kiberbiztonság területén. A hazai delegáció által alkotott csapatok közül, az előzsűrizést követően háromnak nyílt lehetősége arra, hogy a zsűri előtt prezentálhassa ötletét. A hazai delegáció egyik tagja olyan blockchain technológiára épülő megoldást fejlesztett, mely a kiírók által megadott feltételeknek megfelelően kezeli a tranzakciós adatbázist és biztosítja annak védelmét. A magyar megoldást második osztott helyezéssel és több mint 200.000 Ft értékű pénznyereménnyel jutalmazta a zsűri.

„Örülök neki, hogy az INPUT Program segítségével részt tudtam venni ezen az izgalmas eseményen. Nem csupán a nyeremény, hanem a megszerzett tudás és a kapcsolatok miatt is kiváló lehetőség volt, melyet a jövőben is kamatoztatni tudok” – mondta Tősér Máté, a HackYeah magyar nyertese.

Az INPUT Programról:

Az INPUT Program célja, hogy komplex szolgáltatási portfóliója, szakértő kollégái és széles hazai és nemzetközi kapcsolati hálója révén hozzájáruljon a magyarországi IKT startup ökoszisztéma fejlődéséhez, ösztönözze új innovatív vállalkozások elindítását, elősegítse sikeres külpiaci szereplésüket.