A világ második legnagyobb cukornádtermesztő országában a tavalyi monszun csapadékmennyisége alaposan elmaradt az átlagtól.

A Mumbaitól keletre eső közép-indiai Maharashtra állam a szubkontinens fő cukortermelője, ám a kormány azt szeretné, hogy a helyi gazdák a cukornád helyett kevésbé vízigényes növényeket termesszenek – olvasható a Turizmus Online-on.

A világ második legnagyobb cukornád-termesztő országában a tavalyi monszun csapadékmennyisége alaposan elmaradt az átlagtól, így a több ezer hektáron rossz lett a termés. Ezért Delhi arra próbálja rávenni a farmereket, hogy harmadával csökkentsék a cukornádültetvények területét.

India éves cukorfelhasználása 26 millió tonna, de a helyi szakmai szövetség szakértője szerint idén jó, ha a termelés eléri a 24 millió tonnát.

Hét év óta először az indiai cukortermelés elmarad a fogyasztástól, és ha csökken, vagy elmarad a kivitel, az a cukorárak világpiaci árának emelkedését is okozhatja.

A farmerek egy része kénytelen volt átállni a cirok termesztésére, mert a kormány nem ad vizet a tározókból. India fő víztározóinak telítettsége az 58 százalékos tízéves átlaggal szemben csupán 44 százalék.