Home Innováció Csaknem 3000 diákkal indul a Hungarian Startup University Program

Csaknem 3000 diákkal indul a Hungarian Startup University Program

0
Csaknem 3000 diákkal indul a Hungarian Startup University Program
Budapest, 2024. július 9. Bódis László, a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) vezérigazgatója, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelõs helyettes államtitkára beszédet mond a Hungarian Startup University Program (HSUP) budapesti záróeseményén, a Demo Day-en 2024. július 9-én. MTI/Balogh Zoltán

Csaknem 3000 új diákkal kezdi meg ötödik tanévét 33 felsőoktatási intézményben a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) innovatív vállalkozói programja, a Hungarian Startup University Program (HSUP).

Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a NIÜ vezérigazgatója elmondta: a program célja, hogy a fiatalok gyakorlatorientált képzésben ismerjék meg az innováció alapjait és az induló innovatív vállalkozások működését, elősegítve ezzel a hazai vállalkozói környezet bővülését.

Hozzátette, hogy a két féléves, gyakorlatorientált képzésben eddig közel tizenötezer diák vett részt.

Az innovatív vállalkozói szemléletre felkészítő program idén már angol nyelven zajlik. Ez utóbbi különösen hasznos a fiatalok számára, hiszen az angol a nemzetközi üzleti és startup világ nyelve, így a diákok nemcsak a hazai piacon, hanem globálisan is versenyképesebb tudással rendelkeznek majd ahhoz, hogy magyarországi és nemzetközi piacon egyaránt sikeres vállalkozókká váljanak.

Bódis László pozitívumként értékelte, hogy az angol nyelvre történő átállás nem vetette vissza érdemben az érdeklődést a program iránt.

A Hungarian Startup University Program célja az innováció, valamint a startupok alapításához szükséges ismeretek megismertetése a hallgatók körében azért, hogy minél több innovatív vállalkozás jöjjön létre Magyarországon.

A felsőoktatási program 2020-ban indult és e-learning formában két féléven keresztül vezeti be a diákokat az innovatív gondolkodás alapjaiba. A képzés során olyan elméleti és gyakorlati ismeretekre tesznek szert, melyeket a későbbiekben felhasználhatnak saját ötleteik, vállalkozásaik megvalósításában.

A Nemzeti Innovációs Ügynökség feladata az innovációs ökoszisztéma dinamizálása innovatív projektek és cégek piacra jutásának és bővítésének segítésén, valamint az innovációs kultúra terjesztésén keresztül.

(Forrás: MTI, fotó: Balogh Zoltán)