Többen érezték saját pozíciójukat stabilabbnak a munkahelyükön tavaly az utolsó negyedévben, mint egy évvel korábban, ugyanakkor negyedéves összevetésben kissé pesszimistábbak lettek a munkavállalók.

A BNP Paribas Cardif biztosító és a Medián munkaerőpiaci stabilitási indexe egy pontos emelkedéssel 61 pontot ért el 2015 negyedik negyedévében, egy ponttal volt magasabb, mint 2014 azonos időszakában, de az előző negyedévhez képest három ponttal csökkent – közölte a biztosító az MTI-vel. A felmérés szerint a nők optimistábban ítélik meg munkahelyük biztonságát, mint a férfiak; a fővárosiak és a diplomások a legoptimistábbak, a falvakban élők megítélése azonban romlott. 

A nők körében mért két pontos javulással szemben a férfiaknál nem változott az index, a fővárosban élők mutatója négy ponttal nőtt, a városban lakóké egy ponttal, a falvakban élőké ugyanakkor éves szinten két pontot esett vissza. A diplomások a legbizakodóbbak 67 pontos értékkel, a legfeljebb nyolc általánost végzettek indexe azonban kilenc ponttal csökkent. 

A magyarországi régiókat tekintve Közép-Magyarországon és Nyugat-Magyarországon élők optimistábbak, mint az ország keleti felében élők, akiknél negyedéves szinten enyhén csökkent az index, de éves összehasonlításban 8 pontos visszaesést tapasztaltak. Az ágazatokat vizsgálva a munkaerőpiaci stabilitási index élén három pontos növekedéssel a kereskedelem áll 63 ponttal. A mezőgazdaságban ahol egy éve a legoptimistább munkavállalók voltak, pedig 14 pontos esés tapasztalható – olvasható a tájékoztatásban.

A korcsoport alapján a legjelentősebb változást a középkorúaknál (40-49 év) mértek, az index  60-ról 64 pontra emelkedett, de a 18-29 év közöttiek is bizakodóbbak lettek, egy év alatt 61-ről 63 pontra, míg a 30-39 éveseknél, 63-ról 64-re nőtt az index értéke.