Home Vállalkozás Átadták az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj hazai okleveleit

Átadták az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj hazai okleveleit

0
Átadták az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj hazai okleveleit
Budapest, 2022. július 11. Szelõczei Dávid, a Youth Business Group Egyesület ügyvezetõje (k), miután átvette az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj nemzeti fordulója gyõzteseinek járó elismerõ oklevelet Csák János kultúráért és innovációért felelõs minisztertõl (j) és György László innovációért és felsõoktatásért felelõs államtitkártól a Vállalkozásfejlesztési Tanács ülésén a minisztériumban 2022. július 11-én. MTI/Kovács Attila

Magyarországnak cselekvőképesnek kell lennie – mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter a Vállalkozásfejlesztési Tanács budapesti ülésén, ahol átadta az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj nemzeti fordulója győzteseinek járó elismerő okleveleket.

A kormány el akarja érni, hogy Magyarország, „mi magyarok, a vállalataink, a fiatal vállalkozóink” cselekvőképesek legyenek, hogy akár jól, akár rosszul fordul a szél, előre tudjanak lépni – közölte Csák János. Az ember akkor tud elérni bármilyen teljesítményt, ha van identitása és valamilyen módon rendelkezik a sorsa felett – tette hozzá.

„Hiába vagyok képes az önrendelkezésre, ha nem vagyok cselekvőképes, ha nem fejlesztem azokat a képességeimet, amelyekkel tipizálni tudom azt a tudást, identitást, történelmi tudatot és szakmai tudást, tapasztalatot, ami bennem van”. Mindez nemcsak a személyekre, hanem a vállalatokra, a minisztériumokra és a nemzetre is érvényes – tette hozzá a miniszter.

A rendezvényen elhangzott, hogy az Európai Bizottság 2006 óta teszi közzé az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj felhívását. A díjjal a legkreatívabb és legsikeresebb vállalkozásfejlesztési programokat ismeri el a testület.

A nemzeti fordulóra beérkezett legjobb pályázatokat két kategóriában terjesztették fel a nemzetközi fordulóra. A vállalkozói kedv ösztönzése kategóriában a Youth Business Group Egyesület, a vállalkozói ismeretek művelése kategóriában pedig a Junior Achievement Alapítvány részesült elismerésben.

A Youth Business Group Egyesület programjának fő célja a hallgatói kiválóságot elősegítő és tudatos karrierépítést támogató, gyakorlatorientált diákszervezeti tevékenység ösztönzése a felsőoktatási intézményekben. A képzésben résztvevők szakmai előadásokon ismerhetik meg a piaci szereplők gondolkodásmódját és a legújabb iparági trendeket. A 2014-ben a Budapesti Corvinus Egyetemről tíz emberrel induló kezdeményezés jelenleg négy ország, 12 egyetemén 21 diákszervezetet működtet, aktív tagjainak száma 1200.

A Junior Achievement Alapítvány a vallalkozzokosan.eu elnevezésű programjával a digitális készségek növelését segíti, tananyagokat fejleszt a 12-25 éves korosztálynak. A portálon elérhető főbb témák kapcsolódnak az alapvető vállalkozói ismeretekhez. A tavaly februárban létrehozott portálnak 1838 regisztrált felhasználója van, az elvégzett kurzusok száma meghaladja a 17 ezret.

Az Európai Vállalkozásfejlesztési Díjra vállalkozások, civil szervezetek, önkormányzatok vagy állami szervek jelentkezhetnek legalább 15 hónapja sikeresen működő programokkal.

Az európai zsűri fődíját az a pályázat nyeri el, amely az adott évben Európa legkreatívabb és leginspirálóbb vállalkozásfejlesztési programjának bizonyul. Magyarország eddigi legjelentősebb sikerét 2014-ben érte el, amikor a Gazdagmami Kft. nyerte el az európai zsűri fődíját.

(Forrás: MTI, fotó: Kovács Attila)