A magyar autóipar termelési értéke egy éven belül elérheti a 10 000 milliárd forintot – mondta Szijjártó Péter Cegléden, az Infineon Technologies nemzetközi vállalat új gyárának alapkőletételi ünnepségén.

A külgazdasági és külügyminiszter hozzátette: a kormány 6,4 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatást nyújt a vállalat új ceglédi beruházásához, amely összesen 32 milliárd forintba kerül, és 275 új munkahelyet teremt.

A miniszter elmondta, hogy a magyar gazdaság sikeressége azon múlik, hogy milyen mértékben érkeznek hazánkba az elektromobilitásra épülő új autóipari korszak beruházásai. Ma az látható, hogy egyre nagyobb számban választják beruházásaik helyszínéül Magyarországot a nagy autóipari cégek. Az elektromobilitás területén megvalósuló fejlesztések nagy mértékben járultak hozzá ahhoz, hogy az elmúlt öt évben minden év végén új éves beruházási rekord született.

Szijjártó Péter szerint Magyarország versenyképességét bizonyítja, hogy a világon a 92. helyen áll a lakosság számát tekintve, míg az autóipari export világranglistán a tizennyolcadikon.

Hozzátette, hogy Pest megyébe az elmúlt öt évben 46 nagyberuházás jött a kormány beruházásösztönző politikájának köszönhetően, amelyek révén 500 milliárd forintnyi beruházással 8360 új munkahelyet hoztak létre.

A miniszter szólt arról, hogy a beruházás hozzájárul ahhoz, hogy az ipari alkalmazású félvezetők fejlesztésében és gyártásában több területen piacvezető Infineon Technologies vállalatcsoport megerősítse pozícióját a világpiacon.

Büszkeségre ad okot Magyarországnak, hogy a vállalat amellett választotta Magyarországot az új gyár felépítésére, hogy a világ 35 országában van jelen – fűzte hozzá.

A miniszter szólt arról, hogy az elektronikai ipar a tavalyi évben 11 százalékkal tudta növelni teljesítményét, aminek a termelési értéke 5100 milliárd forint volt, és az idei év első felében is újabb 8 százalékos emelkedést sikerült elérnie úgy, hogy 145 ezer embert foglalkoztat hazánkban.

Az Infineon Technologies Cegléd Kft. közleménye szerint a cég 25 éve van jelen Magyarországon. Eddig Magyarországon a 3500 V-os feszültségosztályig állítottak elő teljesítménymodulokat, amelyeket olyan területeken használnak, mint a zöldenergia és az ipari automatizálás. Az új gyár megépülésével a cég dolgozói létszáma megközelíti az 1600 főt, a gyártás 2021 végén kezdődik.

(Forrás: MTI, fotó: Szigetváry Zsolt)