A Gránit Bank működési formája zártkörűen működő részvénytársaságról nyilvánosan működő részvénytársaságra változott hétfőn, egyúttal a társaság rövidített cégneve Gránit Bank Nyrt.-re módosult. Ezzel párhuzamosan – ugyanezen a napon – a Gránit Bank meglévő törzsrészvényeit bevezették a Budapesti Értéktőzsdére.
A pénzintézet új törzsrészvényeket is kibocsát, amelyeket 2024. november 26. és 2024. december 11. között a lakossági befektetők akár a bank mobilalkalmazásában vagy videóbanki csatornáján is jegyezhetnek.
Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója elmondta: a Gránit Bank versenyelőnye az, hogy ötvözi a tradicionális bankok és a fintech szolgáltatók értékeit. A bank elmúlt 15 évben elért eredményei megalapozták a tőzsdére lépést, a következő 10 évre szóló üzleti stratégiát a közelmúltban fogadta el a bank közgyűlése, ezzel validálva az eddigi, sikeres működési modellt.
A tőzsdére lépéssel cél az is, hogy a részvényesi értéknövekedésből minél többen részesülhessenek – tette hozzá. A minimum összkibocsátási összeg 7 milliárd forint, a bank igazgatósága ezen felül legfeljebb 23 milliárd forint összkibocsátási értékben túljegyzést fogadhat el.
Az újonnan kibocsátott törzsrészvények jegyzésére a lakossági ügyfeleknek a Gránit Bank mobilalkalmazásában, a Gránit Bank videóbankjában, a bank két budapesti fiókjában, továbbá az MBH Befektetési Bank és az MBH Bank, mint alforgalmazó 40 kijelölt fiókjában, valamint az Equilor Befektetési Zrt.-nél személyesen vagy postán van lehetőségük.
Az intézményi befektetők a könyvépítéses aukciós ajánlataikat a Gránit Banknál és az Equilor Befektetési Zrt.-nél tehetik meg.
A nyilvános társasággá válás és a tőzsdére való bevezetés nem jelent változást a bank üzleti modelljében, a bank mendezsmentje változatlan, az ügyfelek változatlan formában vehetik igénybe a Gránit Bank szolgáltatásait.
(Forrás: MTI)