A Duna House Holding Nyrt. és a Medasev Holding Kft. a folyamatban lévő nyilvános forgalomba hozatali eljárás azonnali hatályú felfüggesztését kérte a Magyar Nemzeti Banktól a befektetők védelme érdekében.

A kibocsátó és az értékesítő részvényes a pénzügyi felügyelet által 2015. október 22-én jóváhagyott összevont tájékoztató kiegészítését kezdeményezi tekintettel arra, hogy olyan lényeges tény jutott a tudomásukra, amely a tájékoztató kiegészítését teszi szükségessé – tudatta közleményben a Duna House.

A Nemzetgazdasági Minisztérium által november 10-én beterjesztett,  T/7396. számú törvényjavaslat tervezete egyebek mellett számos ponton érinti a hitelközvetítői tevékenység szabályozását is. A Duna House csoport működésének egyik jelentős pillére a pénzügyi termék közvetítés, ezen belül a lakáshitelek közvetítése a franchise hálózat és a csoport leányvállalatai révén, így a szabályozás módosítása befolyásolhatja a társaság üzleti szegmensének teljesítményét is – írja közleményében a társaság.

A pénzügyi közvetítőrendszer egyes szereplőit érintő törvények jogharmonizációs célú módosításáról szóló törvényjavaslat a jelzáloghitel irányelv átültetése érdekében módosítaná a fogyasztónak nyújtott hitelről szóló törvényt, valamint a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló törvényt.

A törvényjavaslat módosítja többek között a kereskedelmi kommunikációra, a szerződéskötést megelőző tájékoztatásra vonatkozó szabályokat, kiegészíti a hitelképesség vizsgálatára vonatkozó előírásokat és új rendelkezéseket vezet be az árukapcsolásra és a devizahitelekre – derül ki a javaslat indoklásából. 

A Duna House Holding részvényeinek nyilvános értékesítése hétfőn kezdődött, a papírokat 4250 forintos maximum áron lehet jegyezni. A jegyzési időszak november 20-ig tart. A nyilvános részvényjegyzéssel párhuzamosan zártkörű értékesítés is zajlik intézményi befektetők részére. A Duna House az összesen 3 millió 60 ezer részvényéből legfeljebb 1 millió darabot tervez értékesíteni, ami opciósan további 100 ezer darabbal növelhető.

Az értékesítésből minimum 765 millió forint folyhat be a maximum árral számolva, és a 100 ezer darab opciós részvényt is beleszámítva 4,675 milliárd forint a felső határ. A befolyó összeg egy részét tőkeemelésre fordítja a társaság, illetve a regionális terjeszkedést, akvizíciókat finanszírozna belőle.