Visszajelzések alapján az idén a vállalatoknál általában 10 százalék körüli, vagy ezt egy picit meghaladó bérnövelésre törekszenek – mondta Marczinkó Zoltán.

A Pénzügyminisztérium munkaerőpiacért és vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára szerint ez fellendíti a gazdaságot, és az erős munkaerőkereslet is a béremelés irányába hat.

A cégek kapacitásbővítő beruházásai, az EU-s beruházások megvalósítása is munkaerőpiaci keresletet jelent majd, ez is felfelé húzza a kereseteket – tette hozzá.

A helyettes államtitkár szólt arról is, hogy a 2018-as reálbéremelkedés mögött a kedvező gazdasági környezet és a kormányzati intézkedések húzódnak meg, ez a két tényező egymást erősítve növeli a magyar gazdaság teljesítményét és az idei évi kilátásokat.

A kormány arra törekszik, hogy a 71 hónapja tartó béremelkedés idén is folytatódjon – jelentette ki Bodó Sándor, a Pénzügyminisztérium foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára a tavaly január és november közötti kereseti adatokra reagálva. Bodó Sándor kijelentette, hogy a 2018 végén újabb két évre megkötött bérmegállapodás, valamint a szociális hozzájárulási adó idei mérséklése megalapozhatja az újabb béremeléseket, a kormány ezért 2019-ben a foglalkoztatás további bővülése mellett 6 százalék feletti reálbér-emelkedésre számít. A növekvő keresetek mérsékelhetik az elvándorlást, hozzájárulnak munkavállalás és a fogyasztás bővüléséhez, ezen keresztül pedig a gazdaság erősödéséhez is – tette hozzá.

(Forrás: Pénzügyminisztérium, MTI)