
Három szakmában mindhárom érmet budapesti versenyzők vihették haza az ország legnagyobb szakmai versenyének döntőjében, kiemelkedő szerepléssel 35 budapesti tanuló állhatott dobogóra a Szakma Sztár Fesztiválon – közölte a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK).
A budapesti szakképző iskolák végzősei 13 arany, 9 ezüst és 13 bronzérmet hoztak el a 65 szakma versenyéről, ebből 26 szakmában állt budapesti versenyző a dobogóra.
A BKIK által a szakmatanulás népszerűsítése, valamint a fiatal, tehetséges diákok felkarolása érdekében támogatott JuniorSkills tehetséggondozó versenyen az asztalos diákok mérték össze tudásukat.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett Szakma Sztár Fesztiválon évről évre egyre több fiatal méri össze tudását: idén több mint 200 végzős tanuló versenyzett 65 szakma 18 szakmacsoportjában. A budapesti szakképző iskolák a következő szakmákban mindhárom dobogós helyezést budapesti tanulók szerezték meg: infokommunikációs hálózatépítő és üzemeltető, távközlési technikus, valamint vegyész technikus.
Az országos szakmai versenyen dobogós helyezést elért budapesti tehetségek eredményét a BKIK egy számukra szervezett ünnepségen külön is díjazza a számukra felajánlott mentori támogatással, amennyiben az iskola elvégzését követően önálló vállalkozásba kezdenek.
A BKIK, a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum és a WorldSkills szakértőinek közreműködésével idén már harmadik alkalommal megvalósult JuniorSkills verseny elsődleges célja a jövőbeli nemzetközi megmérettetéseken – WorldSkills, EuroSkills – induló versenyzők utánpótlásának biztosítása. A JuniorSkills-en induló tanulók már a 9-11. évfolyamon megismerhetik a nemzetközi versenyek világát, amelyeken a legjobbak képviselhetik is majd Magyarországot a későbbiekben.
Csókay Ákos, a BKIK főtitkára kiemelte: a BKIK célkitűzése, hogy növelje a szakmák társadalmi elismertségét, és népszerűsítse a szakmatanulást a pályaválasztó fiatalok körében. Nagy örömnek nevezte, hogy ehhez támogatásukkal egyre több szakmában indulnak JuniorSkills versenyek, amelyek ifjú tehetségei hírét vihetik a magyar szakképzés kiváló minőségének itthon és később akár külföldön a szakmák világ- és európabajnokságán is.
(Forrás: MTI, fotó: BKIK)