
Lezárult a Brexit miatt károkat szenvedett vállalatok támogatására szolgáló pályázat második köre, a kormány által megelőlegezett európai uniós alapból így összesen 23 milliárd forinttal járulnak hozzá 63 hazai cég beruházásaihoz – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
A tárcavezető a Rovitex Homedeco Kft. által elnyert támogatást tanúsító oklevél átadásán kiemelte, hogy a kormány megelőlegezte, valamint a versenyképesség-növelő programhoz (VNT) hasonlóan beruházásokhoz és a munkahelyek megőrzéséhez kötötte az úgynevezett Brexit Alkalmazkodási Tartalékot. Bár ennek forrásai egyébként csak négy év alatt, 2022 és 2025 között folynak be a költségvetésbe, így már tavaly szeptemberben megnyíltak az első pályázati lehetőségek Magyarországon.
A miniszter hatalmas veszteségnek nevezte az Egyesült Királyság európai uniós kiválását, amely szerinte súlyos stratégiai és gazdasági kihívásokat eredményezett, ugyanis a szigetország az EU bruttó hazai termékének (GDP) 15 százalékát és lakosságának 13 százalékát adta, benne van a G7-csoportban és állandó tagja az ENSZ Biztonsági Tanácsának.
(Forrás: MTI, fotó: Balogh Zoltán)