
Március utolsó napján egyesül a Budapest Bank és az MKB Bank a Magyar Bankholding irányításában; a fúzió célja az ország legmodernebb, magyar tulajdonú pénzintézetének felépítése. Az egyesülés pontos menetrendjéről, az ügyfelek számára legfontosabb tudnivalókról a bankcsoport tájékoztató kampányt indított a gördülékeny ügyintézés érdekében.
A Budapest Bank fiókok arculata megváltozik, és részben vagy egészben a jogutód MKB Bank logójával működnek tovább. Az egyesült bank teljesen egységes termék- és szolgáltatáspalettát fog kínálni, egységes árazással és értékajánlattal. A pénzintézet 66 városban, 143 bankfiókkal és 184 ATM-mel lesz jelen.
Az ügyfelek az április 1. és 4. közötti időszakra várható átállással kapcsolatos tudnivalókról a bankszámlakivonataik mellé csatolt levelekből, elektronikus levelekből, a Budapest Bank és az MKB Bank honlapjain és közösségi média felületein is tájékozódhatnak.
Egerszegi Ádám, a Magyar Bankholding transzformációért felelős vezérigazgató helyettese elmondta, hogy az egyesüléssel járó informatikai és technikai átállások több rendszerük működését is érinteni fogják; azért tették hétvégére az átállást, hogy ügyfeleik ebből minél kevesebbet érezzenek.
A teljes működési fúzió eredményeként 2023-ban mérlegfőösszeg alapján Magyarország második legnagyobb kereskedelmi bankja jön létre. Az épülő szuperbank jelenleg egy olyan új, digitális banki platformot fejleszt, amely korszakváltást jelent mind a technológiában, mind az ügyfélélményben; az egyes termékek közötti átjárás egyszerűbbé, a konstrukciók pedig még inkább személyre szabhatóvá válnak.
A létrejövő nagybank a teljes piaci spektrum lefedését és minden ügyfélszegmens kiszolgálását célozza, miközben jelentős hangsúlyt kap a lakossági, mikro-, kis- és középvállalati, valamint agrár ügyfeleinek nyújtandó termék- és szolgáltatási paletta biztosítása is.
A Magyar Bankholding Zrt. hazai tulajdonú pénzügyi holdingtársaság, amely a Budapest Bank Zrt., az MKB Bank Nyrt. és a Takarék Csoport fúziójának megvalósítását célozza. A társaság 2020. december 15-én kezdte meg tényleges működését, miután a Magyar Nemzeti Bank engedélyének birtokában a három hitelintézet meghatározó tulajdonosai a banki részvényeiket a közös holdingtársaságba apportálták.
(Forrás: MTI)