Harmincnyolc magyar vállalat vehetett át külpiacra jutási támogatásról szóló oklevelet a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkárától szerdán Budapesten.

Magyar Levente az ünnepélyes átadáson kiemelte, hogy a cégek a válság kínálta lehetőséggel éltek, hiszen a pályázatot a koronavírus-járvány nélkül talán meg sem hirdették volna. „Békeidőben” nem volt olyan év, amelyben a kormányzat százmilliárd forintokat mozgósított volna a magyar exportőrök pozícióinak megvédésére és kiterjesztésére – mondta Magyar Levente, reményét fejezve ki, hogy a támogatásokat illetően a 2020-as évhez hasonló lesz a 2021-es is. Az eseményen elhangzott, hogy a magyar kormány a Gazdaságvédelmi akcióterv keretében tavaly nemzeti exportvédelmi programot indított a koronavírus-járvány következtében nehéz helyzetbe került, az exportteljesítménytől nagymértékben függő vállalkozások támogatására. A támogatási program célja, hogy segítséget nyújtson a hazai vállalkozásoknak a külpiaci versenyben való helytállásban, valamint, hogy megőrizze és megerősítse az elmúlt években elért magyar exportteljesítményt.

A támogatást elnyert egyik cég, a Naturtex Kft. ügyvezető igazgatója, Gellért Balázs a szerdai eseményen elmondta, hogy a családi vállalkozás mintegy 30 éve lakástextil termékeket gyárt, jelenleg 48 országba exportálnak. A cég fontos mérföldkőhöz érkezett azzal, hogy Szegeden jelenleg 3 milliárd forint értékben hajtanak végre egy beruházást, amellyel 40 százalékkal növelik majd a gyártókapacitásuk hatékonyságát. Az elnyert támogatás nagyban hozzájárul majd ahhoz, hogy külföldön, a szakmai vásárokon, online fórumokon, akár személyes tárgyalások során bemutathassák a termékeiket – mondta a cég képviselője, aki szerint exportálni nehéz, sokszor hidakat kell építeni más országok és kultúrák között, de kitartó munkával és egyedi magyar termékekkel a célok elérhetők.

Nemesi Pál, a Dél-alföldi gazdaságfejlesztési zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztos üdvözölte azt, hogy a kormány az élet- és versenyképes vállalatokat a külpiacra segíti. Emellett törekszik arra, hogy a jelenlegi gazdasági, egészségügyi, válsághelyzetben egyrészt a munkahelyeket megőrizze, másrészt a vállalatokkal együttműködve fejlesztéseket hajtsanak végre, és a gazdaság működőképességét megőrizzék.

(Forrás: KKM/MTI, fotó: Balogh Zoltán)