Több mint 15 százalékos alapbéremelésről állapodta meg az ISD Dunaferr Zrt. és a szakszervezetek, a DV Dunaferr Vasas Szakszervezeti Szövetség és a Dunaferr Ifjúsági Szervezet vezetői.

Idén a fizikai munkavállalók alapbérét havi 50 ezer forinttal emelik, míg a szellemi területen dolgozók havi 40 ezer forinttal keresnek többet. A 15 százalékot meghaladó teljes alapbérnövekedés mellett további 15 százalékkal emelik a dolgozóknak járó béren kívüli és egyéb szociális juttatásokat – közölte a Dunaferr. Az emeléseken felül a hiányszakmákban dolgozó munkavállalók további alapbér-kiegészítést kapnak, amely lehetővé teszi, hogy a Dunaferr-cégcsoport megőrizze pozícióját a magyar munkaerőpiacon.

Rámutattak, hogy a béremelés az elmúlt időszakban véghezvitt szerkezetátalakítások eredménye, ennek részeként a Dunaferr több olyan programot hajtott végre, amelyek növelték a hatékonyságot és korszerűsítették a termelést. 2014-2016 között a cég mindkét kohóját felújította, a meleghengerműben és a kokszolóban is jelentős fejlesztéseket hajtottak végre – emlékeztettek.

A Vasas Szakszervezeti Szövetség honlapján található közlemény szerint a béremelés két ütemben történik: a fizikai állomány január 1-től 30 ezer, július 1-től 20 ezer forint alapbérfejlesztésben részesül, a szellemi állomány ugyanekkor 20-20 ezer forintos béremelést kap. Mucsi Zoltán, a DV Dunaferr Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke az MTI érdeklődésére elmondta, hogy a korábbi bérmegállapodásuk 2015-2017 között volt érvényben és annak értelmében tavaly már csak átlagosan 1,7 százalék béremelést kaptak a dolgozók. Ezúttal csak erre az évre állapodtak meg, a következő évek bérmegállapodásáról később tárgyalnak a cégvezetéssel.

Mint mondta, az utóbbi időszakban nagy elvándorlás kezdődött a társaságnál, elsősorban a környező nagyvállalatok magasabb bérei miatt, s ezt mindenképpen meg kellett állítani. Reményét fejezte ki, hogy a béremelés hírére megszűnik az elvándorlás és érkeznek is képzett szakemberek a távozók helyére.

Az ISD Dunaferr társaságcsoport Magyarország meghatározó jelentőségű acélgyártó komplexuma, az ország egyik legnagyobb termelő vállalata. Éves acéltermelő kapacitása mintegy 1,75 millió tonna. Integrált technológiájának köszönhetően a társaságcsoport az iparági termékek széles körét kínálja: melegen hengerelt, pácolt, hidegen hengerelt, tűzi horganyzott acéltekercseket és táblalemezeket, valamint hidegen hajlított idomacélokat.

A nyilvános cégadatok szerint vállalatcsoport a 2015-ös évet 273,8 milliárd forintos árbevétellel zárta, míg 2016-ban 308,8 milliárd forint árbevételt realizált. A konszolidált adózás utáni vesztesége 2016-ban mintegy 15 milliárd forint volt a megelőző év csaknem 34 milliárdos vesztesége után. A társaságcsoport több mint 5 ezer főt foglalkoztat, és a beszállítókkal együtt több mint 12 ezer ember megélhetéséhez járul hozzá. (MTI)