Második szakaszát zárta a Sparklab by NN, az NN Biztosító inkubációs programja, amelynek keretében újabb három magyar kezdeményezés részesült mentoráló támogatásban. A Sparklab célja olyan technológiai újítások piacra vitelének elősegítése, amelyek az emberi életminőség javításában játszhatnak szerepet.

A júniusi Demo Day#2 eseménnyel hivatalosan is lezárult a Sparklab by NN, az NN Biztosító inkubátor programjának második szakasza. A 2017 februárjában elindított programban a vállalat három hónapon át mentorálást, anyagi támogatást és bemutatkozási lehetőséget nyújt a jelentkező startupoknak és cégeknek termékeik, szolgáltatásaik validált prototípusának kifejlesztéséhez.

“Az NN-nél nem csak saját működésünkben törekszünk az innovációra, hanem szélesebb körben is támogatjuk az új ötletek megvalósítását. A célunk az emberi életminőséget segítő kezdeményezések felkarolása, jöjjön az kollégáktól, startupoktól vagy akár nagyvállalati partnerektől. Óriási siker, hogy több mint száz jelentkezőből tudtuk kiválasztani a három legjobbat, akivel együtt dolgoztunk az inkubációs programban” – hangsúlyozta Sztanó Imre, az NN Biztosító Zrt. elnök-vezérigazgatója.

A most lezárult második szakaszban ismét három ötletet támogat a program, amelyek az inzulinrezisztencia, a mozgásszervi problémák, valamint a gyermekkori elhízás terén kívánnak segítséget nyújtani az érintetteknek.

“Intenzív három hónap volt, amibe mindent beleadtunk: a három projekten az inkubációs szakaszban összesen 200 órát dolgoztunk 15 mentor segítségével, hogy a lehető leghatékonyabban tudjunk haladni. A sikeres termékfejlesztéshez a csapatok elsajátították az agilis módszertan alapjait, a lean startup szemléletet vagy a felhasználóélmény-tervezést. Ennek köszönhetjük, hogy ilyen rövid idő alatt ötletből prototípus és piacon validált termékkoncepció született” – emelte ki Sűdy István, a program szakmai vezetője.

A Mobile Motion Lab algoritmusa a mozgásunkban beálló változásokat vizsgálja, ami alapján előre jelezhetőek és kezelhetőek a porckopáshoz, a szalagok megnyúlásához vagy ízületi gyulladáshoz vezető problémák. A csapat túl van 200 sikeres vizsgálaton, és egy szezonon keresztül egy profi jégkorong csapattal is együttműködött.

A gyermekkori elhízás legjellemzőbb oka a mozgáshiány, ez pedig olyan krónikus betegségekhez vezethet, mint a magas vérnyomás vagy a cukorbetegség. A Vodafone csapatának mobilalkalmazása egy digitális mesevilággá varázsolja a népszerű túraútvonalakat, amelyek teljesítéséért a tervek szerint a gyermekek többek között ajándék adatforgalmat kapnának majd.

„A Vodafone immár második alkalommal működik együtt az NN Biztosító inkubációs programjával, a Sparklab-bel. Ez alkalommal a gyermekkori elhízás elleni küzdelmet segítő alkalmazáson dolgoztunk, ami az egész családot érintő probléma, így a megoldás is családi jellegű. A Vodafone számára mindig is kiemelten fontos volt a gyermekek, szülők ismereteinek bővítése, ezzel a céllal indítottuk el Digitális Család honlapunkat. Az alkalmazással is hasonló céljaink vannak: minél több gyermeknek és családnak segítséget nyújtani a digitális megoldások által” – mondta el Carra Anita, a Vodafone Magyarország lakossági szolgáltatások üzletágának vezetője.

Becslések szerint globálisan az emberek 20-24 százalékát érinti az inzulinrezisztencia, amely helyes táplálkozással kordában tartható, és a tünetek teljesen megszüntethetők. A MIRA Health csapatának célja, hogy felmérje az inzulinrezisztencia kockázatát a felhasználónál, majd a helyes táplálkozásban nyújtson segítséget a betegség megelőzésében.