A hét üzleti rendezvényei, konferenciái közül ajánljuk.

Szeptember 27. A turizmus Világnapján turistaként Budapesten (Budapest)

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara V. Turizmus és Vendéglátás Osztálya 2011 óta városnéző sétákkal ünnepli a Turizmus Világnapját (Szeptember 27.), melyeket szakképzett idegenvezetők mutatnak be az érdeklődőknek. A programot idén is a BKIK Idegenvezető Továbbképző Központ vezetője, Medzay Anikó idegenvezető tervezte. A városnéző séták ingyenesen látogathatók. Az öt útirányból kettő esetében a megtekintett látnivaló belépti díjával kell csak költségként kalkulálni.

Szeptember 27. Munkaegészségügyi nyílt nap (Pécsi Kereskedelmi Központ, Zsolnay terem, Pécs, Majorossy Imre u. 36.)

A nyílt napot a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara Munkavédelmi Klubja és a BAMKH Pécsi Járási Hivatal Műszaki Engedélyezési, Fogyasztóvédelmi és Foglalkoztatási Főosztály Munkavédelmi és Munkaügyi Osztálya rendezi.

Szeptember 27. Konferencia a munkaerő megtartásának lehetőségeiről (Gy-M-S megyei Kereskedelmi és Iparkamara székháza, Győr, Szent István u. 10/A, Baross Gábor konferenciaterem)

A Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szolgáltatási tagozata keretében működő kkv-vezetők klubja konferenciát szervez a munkaerő megtartásának lehetőségeiről. Az eseményt Pintér-Péntek Imre kamaraelnök nyitja meg.

A konferencia keretében a szervezők szeretnének rávilágítani arra, hogy

  • a jó munkaerő gazdálkodás enyhítheti a munkaerőhiánnyal összefüggő nehézségeket,
  • milyen jelentőséggel bír a munkavállalók motiválása és az elégedettségi szint növelése,   
  • a kutatási eredmények ismerete milyen lépéseket tesz szükségessé a munkáltatók részéről
  • miért fontos a tudatos jelenlét,
  • melyek a vállalatok legfőbb értékei és hogyan tudják ezeket közvetíteni a munkavállalóik felé,
  • milyen pályázati lehetőségeket tudunk igénybe venni a munkavállalói elkötelezettség növelésére,
  • miként kommunikáljunk a bérről,
  • milyen tényezők motiválják a munkavállalót és melyek a jól működő megoldások a munkavállalók megtartásában?

Szeptember 27. Társadalmi vállalkozások – Ismerjük meg őket! (CSMKIK Székház, Szeged, Párizsi krt. 8-12.)

„A társadalmi vállalkozás olyan vállalkozás, amelyet társadalmi és/vagy környezeti céllal hoztak létre. Üzleti tevékenységgel rendelkezik, és fő bevételi forrása a termékek és szolgáltatások értékesítéséből származik, nem pedig adományokból. A sikeres vállalkozások hasznot termelnek, amelyet visszaforgatnak társadalmi küldetésük elérésébe. Vagyonuk gyakran kizárólag a közösség céljainak elérésére használható” – Varga  Éva, NESsT Hungary, 2014.

Szeptember 28. Logisztikai Fórum 2017 (Falk1 Rendezvényközpont, Budapest, Falk Miksa u.1.)

A Magyar Logisztikai Egyesület konferenciájának célja, hogy reális helyzetképet adjon arról, hogy a munkaerőpiaci változások miként hatottak a logisztikai szektorra, továbbá, hogy megszólaltassa az ellátási lánc releváns szereplőit annak érdekében, hogy a résztvevők megismerhessék a jogalkotó, a megrendelői oldal, a szolgáltató oldal (magyar és multi szemléletet egyaránt), a toborzás, modernizálás, automatizálási lehetőségek aktuális helyzetét és az esetlegesen felmerülő problémákra megfogalmazott konkrét megoldási lehetőségeket.

Szeptember 28. Munkaügyek világa – Napirenden a nyugdíjas szövetkezeteken keresztül történő foglalkoztatás! (Gy-M-S Kereskedelmi és Iparkamara székháza, 9021 Győr, Szent István u. 10/a, Panoráma terem)

A kamara Győri térségi elnöksége 2017. évben is kiemelten foglalkozik a munkaügyi kérdéseket érintő jogszabályváltozásokkal, melynek keretében szeptember 28-án folytatja a Munkaügyek világa klub rendezvénysorozatát. A téma a nyugdíjas szövetkezeteken keresztül történő munkavégzés.

Szeptember 28. Magyar-szlovén női vállalkozói üzleti fórum (Zenit Hotel Balaton**** superior, Vonyarcvashegy, Helikon u. 22.)

A Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a szlovén Női Menedzserek Társasága társszervezésében kerül megrendezésre a maga nemében egyedülálló női vállalkozói üzleti fórum. A fórum keretében lehetőség nyílik személyes tárgyalást folytatni és üzleti lehetőséget szerezni a szlovén delegációt alkotó sikeres, női vállalkozókkal.

Szeptember 28. Ipar 4.0 – Mit is jelent ez a kisvállalatoknak (CSMKIK Székház, Szeged, Párizsi krt. 8-12.)

A CSMKIK Ipari és Innovációs Klubja őszi első klubülését tartja, amely témája az Ipar 4.0. Az eseményen közvetlen, kötetlen beszélgetés formájában szeretnénk felhívni a vállalkozások figyelmét a negyedik ipari forradalom kihívásaira és kikerülhetetlenségére. Az Ipar 4.0 az informatika mélyebb alkalmazását jelenti a gyártás területén:

  • rövid távon költségeket tud megtakarítani (pl. bérköltségek),
  • hatékonyabbá válnak a folyamatai,
  • gyorsabban kap részletes információt a gyártásáról,
  • pályázati finanszírozással is megvalósíthatja.

Szeptember 28. Hogyan szerződjünk Németországban? (MKIK, Budapest, Szabadság tér 7., Bank Center, Platina torony II., X. em., 1001. sz. terem)

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Magyar–Német Tagozatának rendezvénye a Németország iránt érdeklődő vállalkozások számára nyújt tájékoztatást a németországi szerződéskötés feltételeiről, a német munkajog sajátosságairól, a magyar és német üzleti környezet közötti eltérésekről és a németországi bérszámfejtés folyamatáról.